O mně

Kdo jsem?

Jsem muzikant, designer, grafik, larper, organizátor a lektor. Tvořím věci a miluji, když vzniká něco smysluplného. Zajímá mě kreativita, hudba, dobrá whisky a neobyčejné příběhy. Mám rád svět a když hořím, tak naplno. Jsem Estanor.

Co dělám?

Pohybuji se v mnoha oblastech, které zaměstnávají mou pozornost. Nejsem úzce zaměřený pouze na některou z nich. Naopak, hledám jejich propojení a vzájemnost. Že je to zbytečně roztříštěné? Schválně, už jste viděli TED talk od Emilie Wapnick?

Design

Jak vytvářet věci tak, aby fungovaly. Navrhovat přístupná řešení, smysluplně se věnovat uživateli, pro kterého je daná služba určená. Zamýšlet se nad jeho zkušeností, rozhraním, které musí používat… Design není jen grafika. Je to mnohem víc o holistickém rozmyslu nad vytvářenou věcí. A to mě zajímá, tomu se věnuji.
Grafický design
Rád se dívám na krásné věci. Vizuální vjem je tak pro mě něčím neoddělitelným od celkového náhledu na věc. Věnuji se grafice pro print, částečně webdesignu a některé mé práce jsou k vidění na behance.net/estanor.
Game design
S počátky ve stolních RPG hrách mám za sebou designování a organizování několika úspěšných larpových projektů (ZA OBZOR, Bucañero, Moon, …) a zajímám se i o teorii za tvorbou (nejen) takových her.

Slova

Příběhy jsou něco, co mě odjakživa přitahuje. Poskládat slova za sebe tak, aby vyvolala zajímavý zážitek, to je umění. A to nejen na papír, ale i v přímé řeči a vzájemné komunikaci. Proto souhlasím s Gaimanem, když říká, že vyprávění příběhů si navzájem dlužíme. Vyprávějme si. Prakticky se to u mě projevuje v rétorství. Moderuji svatby, plesy či jiné kulturní akce, píšu písňové texty, věnuji se vyprávěcím hrám, a podobně…

Hudbu

Od svých předškolních let hraji na housle. Teď hlavně ve Five Leaf Clover, kde skládám texty i melodie. Před tím jsem nějaký čas působil v Pražském filmovém orchestru a v různých lidových souborech, stejně jako jiných kapelách. To ve mě vyvolalo lásku k hudbě a zájem o ni.

Lektorství a zážitky

Mám kořeny v zážitkové pedagogice a tábornictví. Zajímá mě sebevzdělávání, osobní rozvoj a s tím spojená reflexe. Mám za sebou několik let studia filosofie, která se do toho všeho promítá. Stejně tak mám hodně bízko k improvizačnímu divadlu a hereckým výkonům obecně. Celý život pracuji se skupinami, jejich facilitací, motivací a vedením. Fascinuje mě kreativita týmu jako celku. Tohle tedy dělám.

Zaujal jsem vás? Spojme se.