Hlasem o PLE

Jedním z prvních výstupů snažení v rámci #VTKISK je příspěvek do podcastu o trendech ve vzdělávacích technologiích. Ten je svým záměrem zacílený na kantory, kteří jsou v rámci VT spíše laiky. Příspěvek se věnuje prvnímu seznámení s konceptem osobních vzdělávacích prostředí a je takovou úvodní sondou do smysluplnosti dané problematiky. Poslechněte si tedy úvod do osobních vzdělávacích prostředí.

(Zároveň se jedná o můj první pokus typu „podcast“. Zkouším techniku, způsoby, software. Trochu v rychlejším tempu práce, než bych sám rád, ale je to začátek.)

 

Kam dál, další tematické odkazy

			

3 thoughts on “Hlasem o PLE”

 1. Ahoj, nepovedlo se mi najít vhodnější místo na portfoliový peer feedback, píšu tedy sem. (pardon)

  Portfolio mi připadá na první dobou prima, nejvíc se mi líbí čistý design, kvalitní fotky a text, který směřuje k odlišení se od klasiky. Zároveň mi ale v některých místech připadal lehce nekonzistentní nebo možná trochu matoucí (třeba Úvod se mi z nezasvěceného pohledu četl trochu těžkopádně, vadilo mi, že na první přečtení nemůžu odlišit hudbu-design-zájmy; chápu, jakým směrem obsah má směřovat, ale trochu bych ho učesala 🙂 + některé části se překrývají s pokračováním na O mně).

  Dál se mi líbí spodní šedý panel na úvodní stránce, kde jsou vidět nejnovější příspěvky na blogu a nějaké základní shrnutí. Dala bych pozor, jestli je blog aktualizovaný, jinak možná nemá cenu to dát přímo na první page. (věc názoru 🙂

  Supr jsou popisy v sekci O mně, kde vysvětluješ, co v podstatě co znamená a co to znamená pro Tebe; důležitá mi přijde možnost Tě rovnou kontaktovat přes Spojme se button.

  Naprosto subjektivně bych pročetla znovu část textů (viz výš), pro mě je to občas moc jakoby doplňujících povídajících informací a zajímalo by mě víc podrobností, protože očividně děláš plno činností. Tím nemyslím zbavit se stylistického tónu, ve kterém píšeš a do jisté míry utváří portfolio, spíš přemýšlet nad poměrem uváděných info (jako příklad bych uvedla v kontaktu část o „už tolik sítě nepoužívám“ -> jako čtenáře mě spíš bude zajímat, kde Tě zastihnu, než kde ne).

 2. Ahoj, podcast je super. Všechno je pěkně popsané a vysvětlené, líbí se mi doplnění o „lidské“ definice i konkrétní příklady a odkazování se na další zdroje. Byla bych opatrná s formulací modelu „jak se to zrovna hodí“ :), což sice je určitě dobře představitelná a reálná situace, ale nepatrně mi tam vadí takové nevyřčené „takhle to taky holt jde“ (ale je to doopravdy velmi subjektivní detail). Za užitečnou část považuji návod, jak se zorientovat v aktuálních činnostech a udělat si v nich pořádek. Závěr pohltila hudba, to bych ještě posunula, jinak dobrá práce!

 3. Ahoj Jindřichu,
  parádní podcast :). Tvůj hlasový projev je opravdu záviděníhodný. Měla jsem dojem, že poslouchám skutečně příběh PLE. Nezajímal ses někdy třeba o digital storytelling? Obsahově je to vysvětleno dle mého názoru také výborně, pokud bych měla mít podnět tak PLE a PLN úplně totéž není, jakkoliv se to někdy míchá. PLN bychom mohli vztáhnout spíše k fázi “connect” v PLE.

  Chtěla bych Tě poprosit, aby sis u kteréhokoli úkolu řekl o jeho úpravu. V mnohém jsi pokročilejší, tak ať máš z kurzu radost a nenudí Tě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *