Such LIB much DESIGN

Jsou to dva týdny, co v Praze v NTK proběhla konference o lepších službách – LIBDESIGN 2015. Konference jako taková byla prvním ročníkem něčeho, co je vyústěním magisterského aplikovaného semináře na KISKu. Ač mladičká, tak nutno říct, že organizačně zvládnutá na výbornou. Jasně, bylo to jen jeden den, ale zato velmi hutný den. Hutný den plný toho, co může inovátory/designery a podobnou verbež prostě zajímat.

image

(A prý to bylo minimálně stejně dobré, jako Webexpo. Ne-li lepší.)

V Ballingově sále NTK se sešli jak lidé z knihoven, tak továren, firem… prostě docela zajímavá směska lidí. Témata se různila. Od “Experience Economy”, přes světla z odpadního materiálu, jsme se dostali až k brandingu pro veřejnou službu. To všechno zastřešoval společný zájmem – “Dělat služby lepšími”.

Schválně, kolikrát se vám v kavárně stalo, že na vás servírka byla zamračená, nebo v restauraci “neměli kalkulaci” na to, co byste si zrovna dali? V poslední době je naštěstí trend přesně opačný, je patrná snaha vyjít zákazníkovi vstříc a tu jeho uživatelskou zkušenost mu co nejvíc zpříjemnit. Ale i tak se najde spousta míst, kde si řeknete “nikdy víc”. A to je oč tu běží. Dělat skvělé služby.

image

Jezevec sice hned v úvodním příspěvku vysvětlil, že ekonomika služeb už je za námi, že nastupuje ta zážitková, ale ono všechny ty věci k nám prý dojíždí až s nějakým tím zpožděním, víme? (Zlí jazykové tvrdí, že i 20 let, možná i víc.) A tak se rekultivace služeb u nás stále ještě má kam probojovávat.

Jako největší “highlighty” vnímám úvodní a závěrečný příspěvek. Ondřej Rudolf mluvící o brandingu, nejen ve veřejném sektoru, byl až děsivě konkrétní ohledně chyb, které se neustále dějí a již zmiňovaný Jezevec tradičně dostál svému “Koukejte na byznys jako by to bylo divadlo – Kdo není bavič, nedostane v Disneylandu ani pozici uklízeče bordelu”.

Za zmínku rozhodně stojí i agilní přístup k projektovému řízení Adama Hazdry. Oslavujete taky svoje úspěchy? V jobs.cz mají ledničku s šampaňským a tu mísu vedle ní už několikrát od špuntů vyprazdňovali…

Důležitou součástí výstupu již zmiňovaného APLSu jsou pak i karty LIBDESIGN, které jsou sbírkou 35 metod právě pro lepší služby a jsou jakože dost cool. Mít a nemít 35 hmatatelných karet s metodami, jak vylepšit služby… to je 70 karet. Pěkná nálož, o kterou nechcete přijít.

Jestli vás zajímá víc, tak na twitteru toho bude mraky pod #libdesign2015

Shrnuto podtrženo, Libdesign 2015 byl dnem plným zajímavostí k zamyšlení a impulzů k činnosti. Pokud jste to letos minuli a alespoň trochu vás zajímají služby, tohle je akce, na které rozhodně chcete příští rok být.

image

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *